info@k2.sk

História

1960+

Medzi prvých priekopníkov kanoistiky v Pieštanoch patrili páni Beneš, Žák, Drahovský. Zaciatky boli tažké, ale elán nechýbal. V r. 1960 bol sklad lodí vo dvore p. Domonkoša na Floreáte, odkiaľ sa lode nosili až k Váhu. V tomto období založili páni Žák a Domonkoš oddiel kanoistiky. Boli organizovaní v Slovane Kúpele Pieštany. Prvé "úzke" kajaky začali vyrábat v našom regióne páni Pupkaj, Lipták a Koštál.

1962+

V roku 1962 boli kanoistickému oddielu pridelené pivnicné priestory hostinca Benátky. Medzi prvých pretekárov tohto obdobia patrili Domonkoš, Pikna, Gajdošech, bratia Klieštencovci, Žiaková, Sebedínska a Majercáková. Klub zacal organizovat aj preteky. Pretekárska dráha bola postavená na rieke Váh pri kúpalisku Eva a mala dlžku 500 m. Pretekov sa zúcastnovalo až 20 - 22 oddielov z celého Ceskoslovenska, t. j. asi 250 pretekárov. Tréningové podmienky sa výrazne zlepšili vybudovaním priehrady Slnava.

1967+

V roku 1967 sa klub z Benátok stahoval do novovybudovanej lodenice. V budove sa nachádzajú hangáre pre uskladnenie lodí, posilnovna a pádlovací bazén.

1968+

V roku 1968 bola daná do prevádzky dominantná cielová veža. V tomto období trénovali kajakárov p. Domonkoš, kanoistov p. Klieštenec. Ich zverenci sa výrazne presadili v rámci majstrovstiev Ceskoslovenska: medzi kajakárov patrili Mikušová, Svoradová, Hanicová, Kucharik, Pikna, Brož a kanoisti J. Cíž, Dubovský, Vágner, Biskupic.

1973+

Od roku 1973 sa trénerskej cinnosti venovali viacerí tréneri. Medzi trénerov do roku 1988 patrili páni A. Kassa, J. Klieštenec, M. Dubovský, J. Cíž. Podarilo sa im vychovat viacero pretekárov (kajakári - Miškovic, Janácek, Trnka, Miklík, Šimoncic, Petržalka, Lehuta, Turza, Košík, Husák, Blaho, Erban, Kolík, Krpciar, Jacko, kanoisti – Homola, Ševcík, Pagác, Rusnák, Valo, Hužovic).

1988+

Po roku 1988 vykonávali trénerskú cinnost I. Cíž, M. Petržalka, M. Klieštenec, Blaho. Aj v tomto období klub vychoval dve juniorské, a neskôr aj seniorské reprezentantky, Kapišovskú a Erbanovú. V klube vyrástol aj úcastník štyroch olympiád, a viacnásobný medailista z ME a MS Róbert Erban.

1997+

Po roku 1997 vedú klub tréneri Rusnák, Husák, Blaho a M. Klieštenec, ktorým sa taktiež podarilo vychovat viacero reprezentantov (M. Kacic, Galcík, Mataš). V súčasnosti kanoistický oddiel usporadúva v sezóne dvoje preteky. V tomto roku to bol už 47. rocník Pohára SNP a 21. rocník Medzinárodnej regaty mládeže. Do roku 1996 sa usporadúval aj Drahovského memoriál, preteky na dlhé trate. Okrem týchto „stálych“ pretekov zorganizoval klub v rokoch 2002 a 2006, pod záštitou SZRK, Medzinárodné preteky Olympijských nádejí.

2009+

Od roku 2009

Naši partneri

korec jantex tzbtech

xbionic korec